Єкскурсія до бібліотекі

«Запрошуємо   у світ книги»

Екскурсія до бібліотеки

 

31листопада 2018року.

       Діти  ясла – садка №69 старшої  логопедичної групи№7  разом з вихователями, відвідали Херсонську обласну бібліотеку для   юнацтва ім. Б.А. Лавреньова. Бібліотекар  Гуменюк Алена  Іванівна запросила у дім де живуть книги,  провела   екскурсію по бібліотеці.  Разом з дітками  читали  голосно казочку,  переглянули мультики про правила дорожнього руху, пограли у ігри.

Ясла-садок і нова українська школа

     

      Нова українська школа – це ключова реформа. Мета – створити школу, у якій буде приємно  дошкільнятам навчатися.

       25.10.2018 року вихователі ясла – садка №69 згідно плану роботи, відвідали урок у 1 класі Херсонської спеціалізованої школи I-III степенів з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов  і побачили нові підходи до навчання.

        Така співпраця між школою і садком допоможе дітям досягти добрих результатів.


МУЗИЧНА ГРАМОТА


"НАВЧАЙТЕ ДИТИНУ СЛУХАТИ МУЗИКУ"

Д.Б. Кабалевський в одному зі своїх доповідей наводить такий приклад: «Якось привівши до вчительки музики свою семирічну доньку, її мати запитала:« Чи варто вчити дівчинку музиці: чи є у неї для цього достатні здібності »Замість відповіді вчителька задала своє запитання?: «А ви питали у викладачів фізики, географії, історії чи є у вашої дочки здібності до фізики, географії, історії? Вас же не дивує те, що вона буде вивчати в школі всі ці предмети, хоча можливо не стане ні географом, ні істориком, ні фізиком. Чому ж музикою, цим чудесним створенням людського генія, без якого не може прожити своє життя ні географ, ні історик, ні фізик, повинні займатися тільки обрані, особливо обдаровані діти? »

Дитині потрібно допомогти побачити і зрозуміти прекрасне. Дорослі повинні навчити її бачити красу в природі, в праці. У тому числі і в мистецтві, навчити хвилюватися і радіти, чути трель солов'я, дзюрчання струмка, бачачи, як людські руки створюють прекрасне своєю працею, не залишатися байдужим до гарної картини. До пам'ятника архітектури, до народної пісні, до музики. Людина, якій у дитинстві розкрили вікно у світ прекрасного, вміє повніше і радісніше сприймати життя. Вона будить його думку і почуття, розвиває творчу фантазію, формує художній смак.

Сім'я повинна допомогти дітям полюбити і зрозуміти хорошу музику. Вже з дитячих років дитини потрібно долучати до музичної культури. Діти, які відвідують дитячий садок, отримують музичне виховання під керівництвом музикантів-педагогів. Вони захоплено співають пісні композиторів, народні пісні, з великим задоволенням танцюють, грають. Їх вчать слухати музику. Батьки повинні цікавитися чого навчають дитину на музичних заняттях, що він співає. Важливо викликати у нього бажання і вдома співати ті пісні, які він вчив у дитячому садку. Придивіться, яке відношення до музики виявляє Ваша дитина. Якщо вона байдужа, то це погано! Значить, музика не стала її потребою. Адже саме сім'я головний помічник дитячому садку у залученні дітей до музичної культури.

У сім'ї найбільш доступними засобами залучення дітей до музичного мистецтва є слухання музики. Якщо дитина з малих років «зустрічається» з піснею, інструментальною музикою, якщо в сім'ї люблять і розуміють музику і так само ставлення до неї намагаються передавати і дитині. То тоді і вона починає розуміти і любити її. Для слухання дітям підійдуть народні пісні та мелодії, які цінні своєю мелодійністю, різноманіттям форм. Вибирати треба найбільш доступні і виразні пісні. Наприклад, «Котику сіренький», «Два веселі гуси», «Вийди, вийди сонечко», та ін. Це і пісні інших народів. Наприклад, чеські, угорські, білоруські, російські та ін. А також пісні та інструментальна музика російських та зарубіжних композиторів класиків.

По радіо і телебаченню організовуються цикли музичних передач, концерти для дітей. Вони доступні, цікаві своїм змістом, динамічністю, яскравістю, образністю. Під час перегляду таких передач батькам не можна відволікати дитину розмовами, шумом, додатковими поясненнями. Нехай вслухається, зосередиться, вдумується.

З великим задоволенням діти слухають, як грають дорослі в сім'ї на фортепіано, баяні, скрипці і самі прагнуть навчитися грати. Це бажання потрібно підтримувати, створюючи необхідні умови для того, щоб підготувати дітей для занять у школі, музичній школі, студії.

Дитячі музичні іграшки - чудові супутники в житті дитини, привчають її доцільно використовувати свій час. Гра на дитячих музичних інструментах сприяє вихованню у дітей цілого ряду позитивних якостей: завзятості, наполегливості, посидючості, активної уваги, витримки, волі.

Навчайте дітей слухати і розуміти музику. Адже «музичне виховання - це не виховання музиканта, а, насамперед, виховання людини».