Консультація для батьків Тема: «Психологія дитини. Особливості різних типів темпераменту»

    Підготувала вихователь: Галина ДОРОШЕНКО                                07.05.2020р.                         

 

                                              Консультація для батьків

    Тема: «Психологія дитини. Особливості різних типів темпераменту»

  

   Поспостерігайте за дітьми, які граються, і ви побачите таку картину: одні діти будуть активними й енергійними, інші – спокійними й повільними; одні будуть говорити голосно, інші – тихо; одні будуть об'єднуватися в групи, інші – триматися осторонь. Одні діти схильні командувати, інші – підкорятися, одні задоволені ситуацією, інші завжди намагаються домогтися свого.

Діти з народження мають свій унікальний спосіб мислення, поведінки та проявів почуттів. Ці вроджені властивості формують темперамент, який безпосередньо впливає на емоції дитини, на те, як вона їсть, спить та реагує на навколишній світ.

Якщо ви краще вивчите темперамент дитини, виховання стане більш ефективним. Зміцниться й ваш зв'язок з дитиною, адже ви зможете дивитися на світ її очима. Відчуваючи, що її розуміють і приймають, дитина зазвичай прагне висловити свою вдячність.

Ще з часів Гіппократа люди розуміли, що при всій різноманітності вони відрізняються один від одного всього за кількома параметрами поведінки:

Параметр А. Інтровертність/екстравертність. Цей параметр визначає, звідки людина бере енергію. Для відпочинку інтроверту потрібно побути на самоті, а екстраверту – в компанії інших людей.

Параметр Б. Мета/ставлення. Цей параметр визначає, на чому людина концентрує свою енергію – на цілі чи на ставленні.

Що таке темперамент

Кожна дитина унікальна, і темперамент у цьому сенсі можна порівняти з насінням, з якого виростає дерево. Насінини майже не відрізняються одне від одного, але генетичні особливості, приховані в них, мають великі відмінності. Навіть коли насінини стають саджанцями, зовні вони схожі між собою. Але яблуня ніколи не зможе стати грушею, попри погодні умови або зовнішній вплив.Так само й діти при уявній схожості відрізняються унікальною внутрішньою організацією, яка визначає їх зростання та розвиток.

Типи темпераменту суттєво відрізняються один від одного, але кожен по-своєму цінний. Дитина може проявляти окремі риси різних типів, але зазвичай у її поведінці переважають риси одного-двох типів.